Moti nesër dhe ditëve në vazhdim!

Nesër në tërë rajonin tonë pas një mëngjesi mjaft të ftohtë, gjatë ditës pritet përmirësim dhe stabilizim i motit si dhe ngritje e temperaturave. Priten edhe rreze të shumta diellore.

Pasnesër përsëri do të kemi shtim të vranësirave në tërë rajonin tonë dhe reshje kryesisht të dobëta shiu në Kosovë dhe veri të Shqipërisë, kurse në viset tjera do të mbetet kryesisht mot i thatë.

Të premtën pritet të kemi mot jo stabil me intervale kohore me diell por edhe me zhvillim vranësirash të cilat do të na sjellin rrebeshe lokale shiu të shoqëruara me vetëtima dhe bubullimë. Reshjet nuk do të jenë gjithëpërfshirëse. Të shtunën përsëri do të kemi mot kryesisht me diell dhe ngirtje të ndjeshme të temperaturave kurse nga e diela do të kemi ciklonin e fuqishëm i cili do të na sjellë reshje të dendura shiu, lokalisht edhe rrebeshe shiu me vetëtima dhe bubullimë./Meteoballkan

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT