Moti në ditët në vazhdim

Vazhdon mot i ngrohtë edhe gjatë javës, mundësi për reshje lokale.

Temperaturat do të mbesin mbi vlera mesatare, me minimale që do të luhaten nga 9C deri në 12C, e ato maksimale nga 24C deri në 26C.

25.04-26.04 – Mot i ngrohtë, kryesisht me diell.

27.04 – Mot i ngrohtë, pjesërisht i vranët. Pasdite dhe në mbrëmje mundësi për reshje lokale shiu.

Sipas Prishtina Weather, do të fryjë erë e lehtë drejtimesh të ndryshme 1-4m/s.

Shtypja atmosferike, gradualisht do të zbres rreth vlerave normale.

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT