Momenti kur merr flakë aeroplani me futbollistët brazilianë (Video)

Një aeroplan me lojtarë brazilianë u rrëzua në afërsi të qytetit të Medellinit të Kolumbisë ndërsa mediat botërore raportojnë se ka viktima.

Aeroplani barte futbollistët e ekipit të Chapocoenses, që luajti në finalen e kupës së Amerikës së Jugut me ekipin e Medellin Atletico Nacional.

Të paktën dhjetë njerëz janë plagosur dhe u dërguan në spital gjersa në aeroplan gjendeshin 72 persona dhe nëntë anëtarë të ekuipazhit.

Me këtë aeroplan kujtojmë se udhëtuan këtë muaj dhe futbollistët e kombëtares së Argjentinës. /Telegrafi/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT