Momenti kur kolapson një ndërtesë e tërë në Turqi nga tërmeti i tmerrshëm

Turqia është goditur nga një tërmet i fuqishëm të premten, ndërsa në internet kanë filluar të publikohen shumë pamje të ndërtesave të dëmtuara dhe të shembura.

Në një video të publikuar në Twitter shihet momenti kur një ndërtesë shembet pas dëmtimeve të shumta që kishte pësuar nga dridhja e fortë, shkruan Gazeta Express.

Ende nuk është raportuar zyrtarisht për viktima, por bazuar në fuqinë e tërmetit dhe numrin e ndërtesave të shembura, ka frikë se së shpejti do të konfirmohen viktimat e para.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT