Mjacaj pranon vrasjen, tregon arsyen banale të aktit të tij mizor

Djaloshi 20-vjeçar Sokol Mjacaj ka pranuar para hetuesve në ambientet e policisë së Shkodrës se është autori i vrasjes së dy turistëve çekë mbrëmjen e së premtes.

Ai ka treguar se u fut në makinën e turistëve, nën kërcënimin e armës, në fshatin Lotaj.

Sipas tij , pranë fshatit Prekal, çeku Michal Svatos tentoi t’i merrte armën dhe ky ka qenë momenti që ai e ka shkrepur kallashin ndaj të dyve.

Policia ka mundur ta arrestojë Mjacajn rreth orës 16:00 të së dielës, dy ditë pas vrasjes së turistëve çekë, në një aksion të nisur nga mbrëmja e së shtunës.

20-vjeçari Mjacaj, lindur dhe banues në fshatin Lotaj të Dukagjinit, u kap në një shtëpi dykatëshe në fshatin Grudë e Re. /Shqiptarja/

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT