Mitrovicë, një qytetar serb ia vjedh tabelat e autobusit

Sipas Policisë së Kosovës në rrugën Xhon Kenedia në Mitrovicë një person i ka vjedhur tabelat e autobusit. Pronari i autobusit e ka parë vjedhësin dhe e ka lajmëruar Policinë e Kosovës, ku më pas vjedhësi nuk është ndalur me kaq, por e ka marë ne telefon dhe e ka kërcenuar verbalisht pronarin e autobusit.  I dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

  Pas një  pune hetimore është identifikuar dhe arrestuar i dyshuari mashkull K/Serb i cili me vendim te prokurorit dërgohet ne mbajtje./drenicapress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT