Mitrovicë, konfiskohen dy armë

Në mesditën e sotme Policia në Mitrovicë në dy lokacione të ndryshme konfiskon  dy armë.

Në rastin e  parë, është realizuar një urdhër kontroll i një shtëpie,  me ç’ rast është konfiskuar një  ’pushkë automatike’.

Ndërsa në rastin e dytë mbi bazën e një informacioni për posedim të armës,  është identifikuar dhe ndaluar  një veturë, ku gjatë kontrollit është gjete dhe  konfiskuar një armë e llojit ’pistoletë’, për të cilën i dyshuari nuk posedonte leje për armë.

Dy të dyshuarit pas procedurave intervistuese  janë   liruar në procedurë të rregullt.

Rasti po hetohet për vepër penale ‘‘mbajtje në pronësi, kontroll, posedim i paautorizuar i armës’.

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT