Mish i bardhë i pjekur për iftarë

Ja si bëhet gati kjo recetë

Përbërësit:

Mish i bardh pule

Vaj, margarine

Krip, biber i zi

Hapat:

  1. Qe mishi I puls te piqet ne furred he te mbetet edhe pas pjekjes I lengashme duhet te ndjekim keto hapa te pergaditjes.
  2. Mishin e prejme pergjysem ose ashtu sic eshte.Kriposim dhe piperosim sipas shijes.
  3. Lyejme me vaj,pastaj me margarin edhe radhisim ne tave.
  4. Taven GJITHSESI e mbulojme me leter per pjekje dhe afrojme mire leteren qe mishin te pjeket ne avull.
  5. Pjekim ne 200 grade per 30-40 minuta.ne fund largojme letren per 5 minuta dhe servojme me patate dhe sallate.

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT