Miley Cyrus shpenzon mbi katër milionë dollarë më një vilë në LA

Hiden Hill është bërë vendi i preferuar i ‘VIP’-ve.

Ajo është bërë anëtarja më e fundit e klikës ekskluzive që jeton prapa portave të mbrojtura të Hidden Hills, në veri të Los Angeles.

Miley Cyrus ka shpenzuar 4,95 milion dollarë për një shtëpi gjashtë dhoma gjumi në një e një çerek hektarë në enklavën luksoze, raportoi Variety të enjten.

Shkrimi thoshte që ylli i muzikë pop dhe aktorja, e cila është 27 vjeçe, e kishte mbyllur marrëveshjen jashtë tregut.

Rezidenca prej 6.800 metra katrorë përshkruhet si një tradicion i Bregut Lindor i ndërtuar në vitet 1950 që kohët e fundit ishte rinovuar krejtësisht.

Ajo përmban dritare të harkuar, dysheme franceze dhe një zonë të gjerë argëtuese në natyrë. /Lajmi.net/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT