Milani tash pas Cavanit!

 

Skuadra e Milanit nuk e ka ndërmend të dorëzohet për transferimin e një lotari cilësor dhe me përvojë të madhe.

Pasi dështuan të transferojnë Kondogbian që shkoi te Interi dhe të Martinezin që  është afër Atletico Madridit, Milani i ka vënë syrin transferimit të sulmuesit të PSG, Edison Cavanit.

Sipas gazetës Corriere Dello Sport, drejtori i Milanit, Adriano Galliani, është duke e shikuar mundësinë e transferimt dhe i gatshëm të shpenzoj mbi 50 milion euro për sulmuesin uruguajan./Drenicapress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT