Milani pas mesfushorit të Bayernit

     

    AC Milan nuk e ka mbyllur merkaton dhe po kërkon ende lojtar për ta përforcuar skuadren.

    Sipas La Gazeta Dello Sport, Milani është i interesuar për shërbimet e mesfushorit spanjoll te Bayerni, Xabi Alonso.

    Spanjolli është një nga lojtarët kryesor te Bayerni, dhe ka kontratë edhe tre vite me bavarezët por dëshira për ta veshur fanellën rosonere mund ta shtyj drejt Seria A./DrenicaPress/