Milan-Inter, “derbi” tjetër për sulmuesin brazilian

 

Duket se kjo merkato vere do të shkoj në shenjë të Milanit dhe Interit që i kanë idetë e përbashkëta sa i përketë strategjisë se kë duan ta transferojnë në skuadër.

Derbin e parë në merkaton e kësaj vere e fitoi Interi që transferoi Kondogbian nga Monaco për 35 milion euro.

Një derbi tjetër është për sulmuesin brazilian të Shakhatrit, Luiz Adriano.

Interesimin e Milanit, Interit por edhe të Romës e ka konfirmuar agjenti i lojtarit, por që ka thënë se fjalën kryesore këtu e ka skuadra ukrainase, nëse dëshiron ta shes yllin e saj./Drenicapress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT