Milan fiton më në fund

Milani më në fund është rikthyer te fitorja në kuadër të Serie A. Milan ka regjistruar një fitore me vlerë për të qenë në garat Europiane, e cila mposhti Cagliarin, me rezultat 3:1.
Jeremy Menez shënoi dy gola për Milanin në minutat 21’ dhe 78’, dhe Phillippe Mexes me një gol në minutën 49’, ishin realizatorët për Milanin.
Golin e vetëm për mysafirët e shënoi, e shënoi Diego Farias. Me ketë fitore Milan renditet në vendin e 7 me 38 pikë./Drenica Press/
- Advertisement -

MË TË FUNDIT