Milaim Zeka: SHIK’u e krijoi Vetëvendosjen

azetari Milaim Zeka, pas etiketimit që ia ka bërë zëdhënësi i VV’së, Frashër Krasniqi, se ai është agjent i SHIK’ut, ky i fundit ka reaguar. Zeka ka shkruar se Lëvizjen Vetëvendosje e ka krijuar Shërbimi Informativ i Kosovës (SHIK), siç thotë ai, për ta dobësuar LDK’në.

Milaim Zeka po ashtu ka shkruar se krerët e VV’së janë në kontakt të vazhdueshëm me BIA’në serbe dhe disa pjesëtarë të saj janë pjesë e ISIS’it.

Lexoni reagimin e Milaim Zekës:

Rreth etiketimit nga Frasher Krasniqi i VV

Para dy ditesh, bera nje shkrim rreth polemikave te Dardan Molliqajt me Jakup Krasniqin. Asnje fjale te keqe nuk e thash per te. As akuza nuk bera. Tregova vetem nje te vertete, ku thash qe Dardani, pra vet ai, i ka keqeperdorur fondet e grumbulluara per VV nga Diaspora. Thash qe Dardani, permes nje Beses, edhe nje kuriri tjeter, kane futur ne Kosove, qindramijera euro, me cka ka shkelur ligjet e vendit, dhe ka hyre ne listen e grupeve mafioze te Kosoves. Dardanit nuk i thash as agjent i ShIK-ut, as i UDB es. Fill pas kesaj, doli saxofoni i VV, Frasher Zhapini, edhe tha qe ” eshte aktivizuar agjenti i ShIK ut, Milaim Zeka”! E para, do ta ndieja per krenari e do ta pranoja, sikur kjo gje te ishte e vertete. Pse jo, kur ne postet me te larta te shtetit kemi pasur dhe kemi ish agjent te Sherbimit Sekret Jugosllav! Pse te mos e pranoja kur krer te VV kane planifikuar te vrasin figura te ndritura te Kombit Shqiptar! Pse te mos e pranoj kur kam fakte, qe VV fillestare eshte krijuar nga ShIK-u, vetem per ta dobesuar LDK! Pse te mos e pranoja, kur krere te kesaj Levizje jane ne kontakt me BIA n serbe! Pse te mos e pranoja kur, pjesetare kryesore te kesaj Levizje jane pjese e ISIS-it, dhe rrjeteve te trafikimit te armeve dhe droges! Prandaj, kur nje zhapin si saxofoni i VV, me akuzon per agjent te ShIK ut, ndoshta dikur ja ka shitur keto perralla edhe Jakup Krasniqit, edhe Ramush Haradinajt, po qytetaret nuk besojne ma sikur ne kohen e Ali Bungut!!! Une nuk them per Saxofonin, as per Dardanin, qe ishin te derguarit e Shikut ne VV, por them qe kam shume fakte per keqeperdorimin e fondeve. Mem qujte Saxofoni i VV agjent i SHIkut, eshte njesoj sikur ISISat me sha Nene Terezen, Skenderbeun, apo heronjte e tjere, qe nuk kane qene te besimit mysliman!!!

- Advertisement -

MË TË FUNDIT