Milaim Zeka: Ramushit i është bërë ftesë për të hyrë në Qeveri

Gazetari Milaim Zeka ka thënë se kafja e Isa Mustafës me Ramush Haradinajn nuk është krejt e rastësishme.
Ai ka shkruar në Facebook se kjo është bërë për ta bërë pjesë të Qeverisë edhe Haradinajn me partinë e tij, në mënyrë që të votohet specialia dhe ta ulin fuqinë e listës sërbe.

Ky është komenti i Zekës në Facebook:

“Rreth kafes “palidhje” te Ramushit me Isen

Kur ka pas ra qeveria nga Zanzibari, nëse ju kujtohet, ka qenë mesi i natës. Me patën thirre disa media ndërkombëtare, edhe me thane se çka po ndodhe? Pritni, ju thash. Kur zgjohet ambasadori amerikan nga gjumi, Delli pra, e marrim vesh.

Kur u fol për bashkëqeverisjen e tanishme, prapë thash pritni, se akoma nuk ka folur Dada e Dragodanit, medemek Arberise.

Tash edhe kjo kafja e Ramushit me Isen, nga Dragodani erdhi. Me porosi te Ëashingtonit. Nuk ishte kafe palidhje, po me shume lidhje. Ramushit ju ka ba ftesa me hy ne Qeveri. Kuptohet per votat e Gjykates Speciale.

A eshte mire me ndegju nanen Amerike? Unë them se po, bash gjithmonë, edhe kur se kane bash mire. Sa here i kemi dëgjuar ata dhe perendimoret e tjerë, gjithmonë kemi dale te fituar. A është mire qe Ramushi me hy ne qeveri, une them se po. Pse? Ju tregoj here tjeter. Te pakten Lista Serbska e kish ule bishtin”

- Advertisement -

MË TË FUNDIT