Milaim Zeka: Këta dy udhëheqës të lartë të UÇK-së, janë të vetmit që s’do thirren nga Gjykata Speciale

Ish-deputeti dhe gazetari, Milaim Zeka, ka thënë se nga lista e të thirrurve në Gjykatën Speciale që ai e ka poseduar që disa vite, vetëm dy emra mungojnë.

Zeka në emisionin Pressing në T7 i ka zbuluar këta emra.

“Haliti e Çeku të vetmit në listë që nuk janë thirrur nga Specialja”, zbulon ai.

Pra Zeka thotë se ish-deputeti i PDK’së, Xhavit Haliti, dhe ish-komandanti i UÇK’së, Agim Çeku, nuk janë ftuar nga Specialja.

Prokuroria Speciale i ka dorëzuar aktakuzat Speciales dhe tani pritet akuza e parë nga kjo gjykatë, e cila ishte votuar në Kuvendin e Kosovës në vitin 2015.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com