Messi në United? Befason Mourinho

Jose Mourunho ka thënë se Leo Messi nuk do të transferohet asnjëherë në Manchester United

Menaxheri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho është i bindur se Leo Messi do të qëndroj në Barcelona, pasi ai i përket asaj skuadre.

Ai po ashtu tha se nuk mundon kurrë se Messi do të transferihet në United.

“Është e njëjta histori me Messin cdo vit. Gazetat shkruajnë se ai do të largohet, por në fund kurrë nuk ndodh. Sinqerisht, unë shpresoj se ai kurrë nuk do të largohet, sepse ai i përket Barcelonës dhe Barcelona atij”, tha Mourinho gjatë konferencës për media para ndeshjes me Feyenoordin.

“Natyrale dhe e bukur për të do të ishte që ai të përfundonte karrierën në Barcelona. Mendoj se ai do të qëndroj në Barcelona dhe absolutisht jam i sigurt se ai nuk do të vij në United”. /Express/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT