Messi mund ta lërë Barcelonën, thotë drejtori i Barcelonës

 

Lionel Messi ka kontratë me Barcelonën deri në verë të vitit 2018 dhe një klauzolë largimi për 250 milion euro.
Messi ishte cak i thashethemeve në fillim të këtij vit për një largim nga Barcelona pas një zënke me trajnerin Luis Enrike.
E drejtori sportiv i Barcelonës, Ariedo Braida, ka thënë se është vështirë të shohësh Messin jashtë Barcelonës, por merkatos nuk i dihet.
“Unë mendoj se është gati e pamundur për ta parë Messin jashtë Barcelonës, por kjo mund të ndodhë me klubet si PSG dhe City që kanë shumë të mëdha për të shpenzuar”, ka thënë Braida.
Për Braidan, Messi është një fenomen në një nivel me Pelen dhe Maradonen.
“Messi nuk është thjesht një futbollist. Ai është një fenomen, një jashtëtokësor. Ai është në të njejtin nivel me Pelen dhe Maradonen”, ka shtuar Braida.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT