Messi luan me sy mbyllur, godet edhe një penallti (Video)

Leo Messi dhe disa futbollistë të Barcelonës kanë provuar të luajnë me sy mbyllur

Për të festuar hapjen e Lojërave Paraolimpike 2016, Lionel Messi dhe shokët e tij të skuadrës te Barcelona morën pjesë në një ndeshje krejtësisht të veçantë kundër skuadrës olimpike të Spanjës.

Ata luajtën një ndeshje futbolli pa e parë topin gjatë lojës.

Para se ndeshja të nisë, Messi shihet duke bërë nxehjen me mesfushorët Sergio Busquets, Ivan Rakitic dhe Sergi Roberto.

Mbasi vuajnë pafund duke gjuajtur topin me sytë mbyllur, lojtarët e Barcelonës gjuajnë penallti.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT