“Messi” i Kosovës shënon për Juventusin në Ligën e Kampionëve (VIDEO)

Talenti nga Kosova, Andi Zeqiri, po vazhdon të mahnitë edhe në fanellën e Juventusit.

Futbollisti i huazuar nga skuadra zvicerane, Laussane te Juventus, ka shënuar ndaj Sevillës në Ligën e Kampionëve, në fitoren 0:2 të Zonjës së Vjetër.

Zeqiri aktualisht luan për të rinjtë e Zvicrës, dhe cilësohet talenti më i madh në rritje. Ai jo rrallë krahasohet me Lionel Messin.

https://www.dailymotion.com/video/x531u0r_zeqiri-goal-sevilla-youth-0-2-juventus-youth-22-11-16_sport

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT