“Messi e Ronaldo, si Ferrari e Lamborgjini!”

 

Mbrojtësi i Valencias, Shkodran Mustafi, ka bërë një krahasim interesant për Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon.
“T’i krahasosh ata dy është sikur të bësh krahasim mes Ferrarit dhe Lamborghinit”, ka deklaruar mbojrtësi shqiptar për Kicker
“Cristiano ju shkatërron nëse i jepni atij vetëm pak hapësirë, kurse Messi krijon një shans me ë pak hapësirë”, ka theksuar Mustafi.
Mustafi do ta ketë rastin që edhe një herë që këtë sezon të takohet me Ronaldon dhe Messin kur do të luaj kundër tyre në La Liga.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT