Mësohet edhe skuadra e tretë që hynë në Premierligë

Norwich City është skuadra e tretë që siguron pjesëmarrjen në Premierligë për edicionin e ardhshëm, pasi që arriti të mposht Middlesbrough në ndeshjen finale të Play Off-it që u luajt në Wembley, me rezultat 2:0.

Skuadrat tjera që kanë arritur të inkuadrohen në Premierligë nga Championship, janë Bournemouth dhe Watford.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT