Mësohet data kur dalin në shitje biletat për ndeshjen e Kosovës me Gjibraltarin

Kombëtarja e Kosovës do të luajë me Gjibraltarin një ndeshje miqësore me 10 tetor në Fadil Vokrri, ndërsa katër ditë më vonë luan me Malin e Zi në kuadër të kualifikueseve për Euro 2020.

Të hënën në mesditë do të dalin në shitje biletat për ndeshjen e radhës të Kosovës që do ta luajë në Prishtinë ndaj Gjibraltarit, shkruan Reporteri.net

Për çmime akoma nuk është e konfirmuar asgjë, por nuk pritet të jenë shumë të shtrenjta pasi ndeshja është e karakterit miqësor dhe kundërshtari është një skuadër jo shumë e njohur.

Ndeshja me Gjibraltarin do të shërbejë si një provë para përballjes me Malin e Zi, aty ku Kosova duhet me çdo kusht të fitojë në mënyrë që të vazhdojë ëndrra për Euro 2020.

Ndryshe, në shtator Kosova luajti dy ndeshje, me Çekinë ku fitoi 2-1 dhe me Anglinë ku u mposht 5-3. /Reporteri.net/

View image on Twitter

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com