Mësohen datat për El Clasicon e sezonit të ri

 

La Liga ka hedhur shortin për sezonin e ri 2015-16. Barca luna me Atletic Bilbaon ndeshjen e parë, kurse Reali me skuadren e promovuar këtë sezon, Sporting Gijon.

Por dy ndeshjet kryesore të La Liga në mes Realit dhe Barcës do të luhen më 8 nëntor në “Santiago Bernabue”, dhe me 3 prill në “Nau Camp”.

Barcelona edhe derbin lokal ndaj Espanjol, së pari do ta luaj si mysafire më 3 janar 2016, kurse në Nau Camp më 8 maj./Drenicapress/

The two classic Barcelona-Real Madrid and the two derbies Barcelona-Espanyol already have dates

- Advertisement -

MË TË FUNDIT