Merr fund dilema, Juventusi kryen transfertën e parë të merkatos. Mbërrin në Torino…

Mesfushori i Liverpoolit, Emre Can raportohet se ka arritur marrëveshjen për tu transferuar te Juventusi.

Operacioni do të finalizohet menjëherë pas finales së Champions Leagues e cila do të zhvillohet më 26 maj.

Sipas mediave britanike, turko-gjermani ka nënshkruar me Juventusin dhe do të përfitojë 4 milionë paund në sezon.

“Ka kohë që Can pritet të shkojë në Torino, kur marrëveshja e tij në Anfield do të përfundojë” vazhdoi Jones.

“Liverpuli nuk ka qenë në gjendje të pajtohet me kushtet e reja me 24-vjeçarin dhe tashmë ata janë dorëzuar duke pranuar largimin e tij”, përfundoi ai.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT