Merkel i puthi të gjithë liderët botërorë, por ja si veproi me Erdoganin!

Krerët e NATO-s u takuan dje në Watford, në ditën e dytë të samitit të posaçëm për 70-vjetorin e themelimit të aleancës.

Ky samit i cili po mbahet në Britaninë e Madhe, normalisht se ka marrë vëmendjen edhe sjelljet e liderëve të botës mes njëri-tjetrit.

Ajo çka bie në sy është kancelarja gjermane, e cila është fotografuar duke u përqafuar e puthur me shumë liderë botëror, por ndryshe ka vepruar me atë turk.

Merkel është fotografuar dhe qëndrimi i saj ka bërë jehonë në mediet botërore teka i tregon grushtin presidentit turk, Reccep Tayyip Erdogan.

Merkel raportohet se ka ngritur grushtin si për të dëshmuar forcën e saj dhe shtetit që përfaqëson.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT