Një mërgimtar njoftoi se ia thyen veturën në Lipjan.

Mërgimtari nga Zvicra i cili po qëndron për pushime në Kosovë, njofton se i është thyer vetura, duke i vjedhur çantën me dokumente personale dhe një shumë të vogël parash.

Adriatik Sejdi ka apeluar që kushdo që ia gjen dokumentet, le ta lajmërojë.

“Deshta me ju lut me ba kujdes mos me lan qanta ose kuleta ne vetura , mbram ne oren 22h mu ka thy vetura ne Sall te dasmes WhiteGarden ne Lipjan… Me esht vjedhur nje qantë dore me tgjitha dokumentat Zvicerane dhe ato tkosoves mbrenda dhe nji shum e vogel parash… Nese dikush i gjen Ju lutem Lajmrohuni”, ka shkruar ai në një postim.