Memli Krasniqi: Urime të gjithë sportdashësve për pranimin në FIBA

Pas pranimit FBK-së në FIBA ka reaguar edhe ish- Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit Memli Krasniqi. Në një postim në facbook, Ministri Krasniqi shprehet: jam jashtëzakonisht i lumtur për pranimin e FBK-së në FIBA. Urime të gjithë basketbollistëve dhe Federatës, dhe sa ma shpejte pranimi i plotë i FFK-së në UEFA dhe FIFA.
Ja urimi i plotë i Memli Krasniqit
Jam jashtezakonisht i lumtur per pranimin e sapo konfirmuar te Federates se Basketbollit te Kosoves ne FIBA.
Ruaj kujtime te vecanta nga koha e lobimit dhe angazhimit te madh qe e beme bashke me FBK-ne dhe miqte e tjere per te arritur kete qellim.
Urime basketbollisteve tane, urime Federates, urime te gjithe sportisteve dhe sportdashesve.
Caku i ardhshem: pranimi i plote i FFK-se ne UEFA dhe FIFA.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT