Meizu M1 ka shënuar rekord shitje për një minutë

Meizu M1 është telefoni i ri kinez i cili që në minutën e parë kur doli në tregu shënoj një rekord të shitjeve duke arritur në 100 mijë njësi të kësaj pajisje. Kompani pat vendosur që vetëm 100 mijë telefona të prodhohen dhe që të gjithë u shitën që në minutën e parë.
Ky telefon  shquhet për një çmim mjaftë të arsyeshëm si dhe me specifika mjaft të mira. Meizu M1 ka një ekran prej 5 inç, procesor MediaTek MT6732 CPU me arkitekturë 64-bit dhe katër bërthama me shpejtësi 1.5 GHz fuqizon pajisjen, së bashku me kartën grafike Mali T-760, 1 GB RAM dhe 8 GB hapësirë të brendshme. Hapësira e brendshme mund të zgjerohet përmes kartelës microSD deri në 128 GB, bateria është me kapacitet 2500 mAh. Kamera e tij është 13 megapikselë ndërsa ajo frontale 5 megapikselë.
Çmimi për këtë telefon është 112 dollarë.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT