Mehmedit iu realizua ëndrra

 

Admir Mehmedi sezonin e ri do të vazhdojë të luaj në Bundesligë, por këtë herë te skuadra e madhe e Bayer Leverkusenit.

Kjo skuadër do t’ia realizoj ëndrren Mehemdit, pasi “Aspirinat” do të luajnë në Ligën e Kampionëve.

“Ëndrra ime ka qenë Liga e Kampionëve dhe këtë qëllim e arrita dhe po e bëj me këtë sezon me Bayer Leverkusenin”, tha Mehmedi.

Sulmuesi shqiptar ka nënshkruar kontratë me klubin e ri deri me 30 qershor të vitit 2019./Drenicapress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT