Mediat italiane: Interi mposht Milanin për Kondogbian

 

Kur te gjithe menduan se Milani kishte mbyllur gjithcka me Kondogbia, corrieredellosport.com  zbulon se Interi ka arritur akordin për 35 milion euro me Monacon dhe tashmë i duhet të gjej gjuhën e përbashkët edhe me lojtarin.

Sipas ekspertit të merkatos Gjanluka Di Marazio, dy klubet milaneze i kanë ofruar ofertë konkrete mesfushorit francez.

“Milan i ka ofruar Kondogbias 4 milionë euro page plus 1 bonuse në rast kualifikimi në CHl, kurse Interi i ka ofruar 3,6 (në mëngjes) por së shpejti zikaltërit mund të paraqesin një ofertë tjetër”, ka thënë Di Marazio.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT