Mediat e Moskës tregojnë taktikën që do ta përdorë Rusia në Siri

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Rusia si dy shtetet më të fuqishme në botë janë të angazhuar në një debat publik mbi pasojat e një sulmi të mundshëm amerikan kundër Sirisë, transmeton Indeksonline.

Mirëpo, lidhur me këtë sulm Moska do të i’u përgjigjet me aftësi  tejet serioze sa i  përket kësaj çështje të rëndësishme.

Sipas television rus (Rt), Rusia ka në plan disa opsione që do t’i përdorë për ta kundërshtuar sulmin amerikan në Siri.

-Një sistem raketash mbrojtës ajror S-400 është vendosur për një detyrë luftimi në bazën ajrore Hmeymim

 Sistemi raketor Buk-M2E.

– A-50 aeroplanë paralajmërues të hershëm.

Kujtojmë, se situata aktuale duket shumë e tensionuar me Rusinë kërcënuese që po është duke kundërshtuar drejtpërdrejt një sulm amerikan në tokën siriane. /Indeksonline/

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT