Media italiane: Shaqiri te Tottenham

 

Mesfushori i Interit, Xherdan Shaqiri mund të transferohet tek Tottenham në marrëveshje shkëmbimi me argjentinasin Erik Lamela. Inter e ka nxjerr në shitje Xherdan Shaqirin. Dhe, pas interesimit nga Stoke City e Atletico Madrid, “Sportmediaset” raporton se mesfushori kosovar mund të transferohet në Londër, më saktësisht tek Tottenham. Kjo, për shkak se klubet janë duke negociuar një marrëveshje të shkëmbimit mes Shaqirit dhe mesfushorit argjentinas, Erik Lamela, ish futbollist i Romës.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT