Meçi i plotë dhe gjesti skandaloz i Senad Gashit (Video)

Në meçin e peshës së rëndë – WBO Intercontinental, ka plasur sherri mes dy kampeve, atij të kosovarit Senad Gashi dhe gjermanit Tom Scharwz.

Gashi ka bërë disa goditje me kokë të cilat kanë qenë ilegale, kjo ka bërë që gjyqtarët e takimit ta diskualifikojnë boksierin nga Peja. Pas është diskualifikuar Gashi, ka plasur sherri, ku pamë dy kampet e boksierëve të përleshen mes veti.

Meçin e ka fituar Tom Schwarz me vendim të gjyqtarëve. Më poshtë e keni meçin e plotë./IndeksOnline/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT