Meçi i Florian Markut po fillon, këtu mund ta shikoni atë

Florian Marku është gati për duelin e sontëm të boksit kundër Rylan Charlton, një përballje që do të zhvillohet në Londër.

Florian Marku futet në ring me një rekord të pamposhtur prej 7 fitoreve, zero humbjesh dhe 0 barazimesh, 5 nga ato fitore vijnë me anë të nokautit, përcjell GazetaBlic.

Kurse, Rylan Charlton do të ngjitet në ring me një rekord prej 6 fitoreve dhe 1 barazimit, me 3 prej atyre që janë në nokaut.

Statistikat sugjerojnë se Marku ka një avantazh të madh për mundësinë e fitores me nokaut si dhe në fuqinë e goditjes ndaj bokserit Charlton.

5 luftimet e fundit të Markut kanë ardhur për një periudhë prej 1 viti, 7 muaj dhe 7 ditë, që do të thotë se ai ka luftuar mesatarisht çdo 3 muaj dhe 27 ditë.

Në ato luftime, ai zhvilloi gjithsej 25 raunde, që do të thotë se ato kanë zgjatur rreth 5 raunde mesatarisht.

Meçi i sontëm pritet të zhvillohet pas pak dhe mund ta shikoni duke klikuar këtu – VIDEO 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT