France Football ka publikuar formacionin më të mirë për ndeshjet e para kualifikuese të Euro2020. Pjesë e formacionit është dhe shqiptari i Kosovës, Mërgim Vojvoda. Golashënuesi i golit vendimtar të “Dardanëve” në fitoren kundër Çekisë zë vend përkrah emrave “big” të Europës.

Portieri titullar është Tatarusanu i Rumanisë. Mbrojtja përbëhet nga dy yjet e Real Madridit, Varane dhe Ramosi, ndërsa në të majtë Palmieri i Italisë.

Mesfusha nga De Jong i Holandës dhe Brozovic i Kroacisë. Comani, Winaldum dhe Depay në mbështetje të sulmuesit Harry Kane.