ME ALBININ KRYEMINISTER-KOSOVES PO I KTHEHET BUZËQESHJA

Pas publikimit të rezultateve të zgjedhjeve dhe fitores së LVV-së me Albin Kurtin kryeministër,u thyen shumë bindje se kjo ishte e pamundur të ndodhte,sepse dy tri partitë”të forta” që ishin në pushtet nuk do t’ mund të mposhtëshin,sepse ato,sipas bindjeve të njerëzve, e kanë krijuar rrejtin tashme të organizuar në çdo pore të shtetit,e kanë paranë,friksimin e qytetarëve se do të i nxjerrin nga puna,ose nuk do të punësohen etj etj. Por kjo ndodhi,dhe unë personalisht e kam prit të ndodhë,ndoshta edhe më bindshëm,sepse zoti(populli) nuk duron sundues e vjedhës të shtëpis së vet,por prijës të përgjegjshëm e të aftë për të u përballur me çdo sfide për t’ ia kthy imazhin e humbur shtetit e buzëqeshjen qytetarëve. Dhe kësaj radhe, populli,që është zot i fateve të veta,i besoj  LVV-së,ne krye me të nominuarin e saj për kryeministër Albin Kurtin.

        Të gjithë ata qytetrë,me të cilët kisha debatuar iu shpreha bindjen time se fitorja e VV-së do të ndodhë,ata çdo ditë e më shumë me urojnë për fitoren e  Albin Kurtit,sepse unë jam vetëm një anëtar i thjeshtë e kësaj partiet,por ata sikur janë liruar nga një presion e bindje se  asgjë nuk qenka e pa mundur të ndodhë,e do të mposhten edhe të “fortit” ,me bindjen e buzëqeshjen se e ardhmja e tyre do të duket shumë më e mirë,bile bile thonë se ne të ardhmen shumë sish do të i bashkëngjiten pa hezitim  këtij subjeti politik,të cilin me zemër e kishin dashur,por nuk kishin guxuar nga “regjimi”ta votonin e ta mbështesnin hapur.

        Pra,me Albinin kryeminister-Kosovës po i kthehet buzëqeshja e krenaria. Urime Albin.

Paq rrugëtim të mbarë.

                                          S.ISTOGU

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT