Një 76-vjeçar është mbytur derisa po lahej në plazhin e Durrësit sot pasdite.

Rasti ka ndodhur sot në orën 16:30, në Sektor Rinia dhe bëhet fjalë për shtetasin Sh. Xh., banues në Durrës.

Nuk dihen ende shkaqet e mbytjes së tij, ndërsa grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave, raportojnë mediat shqiptare.