Pas pauzës së ndeshjeve të kombëtareve, Superliga vazhdon ndeshjet kampionale. Prishtina dhe Drenica do të zbresin në “Fadil Vokrri” për të zhvilluar ndeshjen e mbetur nga java e shtatë, raporton Gazetasheshi.com.

Përballjet ndërmjet këtyre dy skuadrave kanë qenë gjithmonë interesante dhe e tillë pritet të jetë edhe dueli i parë për këtë edicion.

Në edicionin e shkuar këto klube ishin përballur katër herë, 3 ndeshje kampionale dhe një për Kupë, ku në të gjitha këto përballje kishte triumfuar Prishtina.

Drenica renditet e 8-ta me 4 pikë më pak se Prishtina, që ka 13 pikë.

Gazeta SHESHI do ju mbajë të informuar në lidhje me formacionet zyrtare, rastet, golat dhe gjithçka tjetër nga kjo ndeshje:

🚨 LIVE

🎯 Prishtina – Drenica 0-0

⌛ Mbyllet pjesa e parë!

➕1⃣ minutë shtesë!

⏱ 38′ Ahmed Janzi (Pri) gjuan pranë shtyllës pingule.

⏱ 30′ Pa ndonjë rast të rrezikshëm!

🛎 24′ Princ Balde (Dre) ndëshkohet me karton të verdhë!

⏱ 08′ Harmon de Gave (Dre) gjuan pranë portës.

⏱ Starton ndeshja!

📝 Formacionet zyrtare:

📍 Prishtina: Bekaj, Ibrahimi, Bekteshi, Thaqi, Bardhoku, Miftaraj, Ahmeti, Krasniqi, Abazi, Korenica, Januzi. 👨‍🏫 Kryetrajner: Armend Dallku

📍 Drenica: Ymeri, Balde, Sykaj, Osmani, Bejta, Bardhi, Thaçi, Hamiti, Elshani, Mëziu, Harmon. 👨‍🏫 Kryetrajner: Tahir Lushtaku

🔎 Gjyqtarë: Gramos Shala, Alban Ejupi, Fatlum Jashari, Bardh Ajeti

🏟 Stadiumi: “Fadil Vokrri” – Prishtinë

/Gazeta Sheshi/