Mbushet salla e Kuvendit, deputetët e LVV-së ulen përballë foltores

Salla kryesore e Kuvendit të Kosovës është mbushur me deputetë të zgjedhur, të cilët pritet të betohen dhe t’i marrin zyrtarisht mandatet e përfaqësuesve të populli.

Glauk Konjufca nga Lëvizja Vetëvendosje pritet të zgjidhet kryetar i organit më të lartë ligjvënës të shtetit.

Ballina e ulësve përballë foltores së Kuvendit është mbushur me deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Listës së Vjosa Osmanit.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT