Mbrojtësi francez te gjiganti spanjoll

 

Barcelona pasi ka siguruar shërbimet e mbrojtësit francez, Samuel Umtiti, është duke e kërkuar edhe një mbrojtës francez.

Lucas Digne, mbrojtësi anësor i PSG, që sezonin e kaluar ishte i huazuar te Roma, është shumë pran kalimit te blaugranët.

Sipas AS, Barcelona dhe PSG kanë arritur marrëveshje për një shumë prej 20 milion euro, kurse futbollistin e pret një kontratë 5 vjeçare./Drenicapress.info/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT