Mbi 300 vende të lira pune te Forcat e Armatosura

Mbi 300 vende të lira pune ofrohen te Forcat e Armatosura të Shqipërisë. Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka thotë se “për çdo të ri me vullnet që do t’i shërbejë atdheut dhe vetes, Forcat e Armatosura të Shqipërisë janë vendi i duhur!”

Vendet e lira janë për çdo të ri me arsim të mesëm e sipër. Përveç atyre që kanë një zanat dhe që mund të shërbejnë në FA, ofrohet mundësia edhe për ata të rinj që kërkojnë të mësojnë një zanat të ri, raporton Tch.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT