Mazraoui i Ajaxit bën iftar në mes të lojës, kamera e fokuson edhe Ziyechin

Ajaxi ka tre lojtarë mysliman në skuadër, ku trajneri Ten Hag kishte thënë se janë të lirë të agjërojnë Ramazanin.

Hakim Ziyech, Noussair Mazraoui dhe Zakaria Labyad, janë lojtarët mysliman te Ajaxi.

Ziyech dhe Mazraoui po luajnë nga minuta e parë te Ajaxi kundër Tottenhamit në ndeshjen kthyese të Ligës së Kampionëve.

Ky i fundit kur ora shënoi 21:15 (koha e iftarit në Amsterdam) u fokusua nga kamerat, duke pirë.

Embedded video

nasseru@nasserubou

Mazraoui et ziyech qui viennent de casser leur ramadan, chapeau 👏

35 people are talking about this

Ujin e kishte lënë jashtë vijave të fushës.

Pas tij kamerat e fokusuan edhe Ziyechin, por nuk u pa që ishte duke pirë.

Embedded video

Milan van Dongen@milanvandongen

Mazraoui heeft gedronken. @FOXSportsnl

See Milan van Dongen’s other Tweets
Mazraoui e ka mbajtur fjalën pasi kishte thënë se do të agjëronte. /Telegrafi/
- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT