Mavraj: Mezi prita të lumturoja babain

Gjatë një postimi në “facebook” Mërgim Mavraj, një nga futbollistët më të spikatur në suksesin ndaj Armenisë nuk ka falenderuar babain e tij duke shkruar se mezi priste që ta lumturonte me një paraqitje dinjitoze në sfidën ndaj armenëve.
“Një thënie profetike thote: Kush nuk falenderon njerezit nuk mund të falenderojë dot Zotin… Falenderoj babain tim, një njeri i mrekullueshëm që mezi prita ta lumturoj.
Një falenderim i veçante dhe përzemërt shkon për ata tifozë të mrekullueshëm që më perkrahën dhe më shtuam dëshirën për t’u sakrifikuar. Falenderoj vellain tim Ahmed Kalaja dhe të gjithë vellezerit për lutjet dhe mbeshtetjen”, ka shkruar Mavraj.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT