Margarita Kadriu: “Kam informata se po planifikojnë të më heqin qafe”

Deputetja Margarita Kadriu ka reaguar pas billbordeve të Kompanisë Devolli, që e kishin etiketuar atë si një lopë. Ajo përmes një postimi në Facebook ka thënë se ka informacione se do ta heqin qafe. Mirëpo, Kadriu ka thënë se ajo nuk do të dorëzohet dhe nuk do të zmbrapset.

Lexojeni të plotë shënimin e saj:
Qytetarë të nderuar,
Fjalimet e mia, si deputete e pavarur në Kuvendin e Kosovës, si dhe nisma ime për krijimin e Komisionit hetimor parlamentar për evazionin fiskal, kontrabandën, korrupsionin dhe krimin e organizuar I paskan shqetësuar jashtë mase kompanitë e lidhura me krimin e organizuar dhe politikanë të caktuar. Unë asnjë emër konkret nuk kam përmendur, sepse e kam ditë qartë se ata do të identifikohen vetë. Tani sapo mora informatën se njëra nga këto kompani , të lidhura me krimin dhe të “fortit” e këtij vendi paska shpërndarë billborde me shkurtesat e emrit tim.
Burime të afërta me këto kompani më njoftuan që të kam kujdes ,sepse dicka serioze është duke u përgatitur. Si zë kritik në Kuvend po planifikojnë të më “heqin qafe”(dicka e ngjashme si në Shqipëri).
Nëse dikush e ka menduar se unë do të zmbrapsem, e kanë gabim! Unë në Kuvendin e Kosovës jam zë I qytetarëve të këtij vendi dhe asnjë kërcënim e ofendim nuk do të më ndal që të mbetem gjithmonë zë i fuqishëm I qytetarëve kosovarë.
Në një shtet me sistem të konsoliduar të drejtësisë, shkelësit e ligjit do të përgjigjeshin deri në pikën e fundit, por në një shtet si ky yni, mashtruesit, dallaveraxhinjtë, linçuesit publikë dhe mentorët e tellallët e tyre, ia dalin të fyejnë e të dalin pa u lagur.
Falë një drejtësie të kapur deri në fyt, të zbehtë e të pafuqishme, të inkriminuar e të korruptuar, shpërdoruesit e buxhetit, abuzuesit e pushtetit, rrënuesit e demokracisë, mbeten ende të paprekshëm. Ata po e mbajnë peng të ardhmen tonë të përbashkët, perspektivën e fëmijëve tanë, prandaj duhet ta luftojmë këtë të keqe të madhe që ka zënë rrënjë thellë, në çdo qelizë të Republikës sonë.
Me respekt,
Margarita Kadriu
- Advertisement -

MË TË FUNDIT