Marca: Barcelona realizon edhe blerjen e dytë

 

Edhe pse e dënuar nga FIFA për pezullim transferimi të futbollistëve gjatë kësaj vere, Barcelona po e shfrytëzon të drejten për të blerë futbollistë për t’i huazuar dhe më pas ti marrë në skuadër në janar kur edhe lejohen të luajnë për Barcelonën.

Pasi nënshkroi me Alexis Vidal  nga Sevilla për 18 milion euro, gazeta spanjolle shkruan se Barcelona ka arritur marrëveshje me Atletico Madridin për transferimin e mesfushorit turk, Arda Turan, për 35 milion euro.

“Pashain e Stambollit” e pret një kontratë 5 vjecare në Camp Nou dhe një rritje rroge./Drenicapress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT