Maqedoni: Me marsh protestues kërkohet dorëheqja e Gruevskit

Qindra protestues të organizuar nga lëvizja “Qytetarët e Maqedonisë” sot në Shkup, kërkuan dorëheqjen e kryeministrit Nikolla Gruevski. Sic raporton Alsat-M, Marshi protestues nisi nga Qeveria e Maqedonisë dhe mbaroi para ndërtesës ku banon kryeministri Gruevski.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT