Manchester United barazon në fund

Manchester United ju deshën 92’ minuta për ta barazuar rezultatin dhe për te evituar humbjen nga West Ham, duke barazuar 1:1.
Luis van Gaal në këtë ndeshje,që nga fillimi startojë me Adnan Januzajn, që luajti rreth 75’ minuta.
Vendasit të parët kaluan në epërsi, duke shënuar në minutën e 49’, nëpërmjet Kouyte.
Kur po mendohej se West Ham po merrte pikë të rëndësishme, ishte Blind që barazoi në minutën e 92’, për ta shpëtuar United nga një tjetër humbje.
United me këtë barazim renditet në vendin e me 44 pikë, ndërsa West Ham në vendin e 8 me 37 pikë.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT