Man Utd ofertë për “Neymarin e ri”

 

Manchester United kanë bërë një ofertën prej 7.8milion euro për të riun Brazilian, Kenedy. Sulmuesi i Fluminense , i quajtur “Neymar i ri” , është kërkuar edhe nga Barcelona, por United kanë bërë një hap më para duke bërë ofertë konkrete për talentin brazilian.
19-vjecari është pjesë e ekipit të parë të Flumineses që nga viti 2013 dhe konsiderohet një nga talentët më të mëdhenjë të futbollit brazilian.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT