Majlinda në sytë e botës (Foto)

Majlinda Kelmendi pak minuta pas orës 16 do të nisë garën në Lojërat Olimpike në misionin e saj për ti sjellur Kosovës medaljen e parë historike.

Interesimi për të parë këtë garë duket të jetë mjaft i madh edhe nga mediat dhe fotoreporterët nga mbarë botë.

Në podiumin ku Majlinda do të sfidojë kundërshtaren e parë është e vendosur kapela me simbolin e Kosovës.

Majlinda futet si favorite në garë dhe sytë e botës janë tek ajo. /Indeksonline/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT